Ako vzniká dekoratívna stena

Ku každému zákazníkovi pristupujeme individuálne a preto aj naša ponuka je rozdelená do viacerých balíčkov. Viete si tak vyskladať presne to, čo potrebujete. Dekoratívne steny sa dajú urobiť na viacero spôsobov, v rôznych farbách. Vieme ju presne prispôsobiť aj interiéru. Ako vyzerá kompletný proces nanesenia omietky?


Časť akcentrické dekoratívne omietky

Určenie efektu steny

Našli ste nejakú zaujímavú stenu? Páči sa Vám benátsky štuk? Chcete aby bola stena doladená do interiéru alebo ňou plánujete vytvoriť akcent? Či vytvárame dizajnovú stenu alebo maľujeme konkrétny motív, to všetko si s Vami prejdeme. Aké budú farby, metalické odlesky a lesklosť. Aj to, či bude výsledná stena hladká alebo s nejakou štruktúrou.

Pre predstavu

Keď už vieme, ako bude omietka vyzerať, pripravíme vzorku, ktorú si ukážeme. Rovnako máme viacero vzoriek v iných farbách a štruktúrach, preto ich berieme stále so sebou. Niekedy sa totiž rozhodnete, že sa Vám páči viac lesklá úprava ako matná. Alebo aj Vy by ste chceli mať tie zvláštne "výčnelky", teda plastickú štruktúru. Páči sa Vám detský motív macíkov do detskej izby, no nakoniec sa Vám zapáči aj tá obloha svietiaca v tme.

Podklad je základ

Ako pri každom maľovaní stien, aj tu je príprava podkladu veľmi dôležitá. Ak máte novú omietku, bude ju potrebné penetrovať. Ak máte niečo echt staré, tam je lepšie povrch trochu obrúsiť, aby farba chytila rovnomerne a nerobila fľaky. Pokiaľ chcete super hladkú stenu a máte obyčajnú omietku, budeme musieť naniesť novú sádrovú omietku.

Obraz na stene bez plátna

Už sa bude iba kresliť a maľovať. Veľa a v mnohých vrstvách. Záleží od zložitosti kresby a farieb. Tieňovaná kresba bude trvať dlhšie a použijeme iný postup, ako pri jednoduchej kresbe. Napríklad macko alebo Mickey Mouse sú jednoduché farebné kresby. Na začiatok sa stena zjednotí základnou farbou a potom vytvárame želaný obrázok.

Nanesenie základu

Štruktúrované omietky majú jemnejší aj výraznejší efekt. Pokiaľ má byť stena hladšia, najprv sa postaráme o stieranie sádrovej vrstvy. Ak vytvárame výraznú štruktúru, na omietku sa nanáša špeciálna vrstva, ktorú necháme vytvrdnúť. Táto fáza je základom pre celkovú omietku a po vyschnutí sa zafixuje základnou farbou.

Stena dekoráciou a umeleckým dielom

Po vytvrdnutí základu sa nanesie základná farba, ktorú ste si vybrali. Tomuto nasleduje dlhý proces následného nanášania ďalších vrstiev tónovaných farieb, prísad a lakov. Tónuje sa použitím rôznych maliarkých techník, kde záleží od efektu, ktorý potrebujeme dosiahnuť. Niekedy stačia vrstvy tri a niekedy ich nanášame aj vyše desať.

Efektovanie

Počas nanášania všetkých vrstiev a tónovania, je potrebné urobiť medzivrstvy alebo vrchné vrstvy, ktoré vytvoria rôzne želané efekty. Najviac sú žiadané kovové metalické odlesky do zlata, strieborna, či medena. Každej farbe vieme pridať trblietavý efekt. Špeciálnou kategóriou je úprava svietiaca v tme, ktorá najviac vynikne na svetlom podklade.

Povrchové vytvrdzovanie

Niekedy je potrebné, aby bola stena oteruvzodrná alebo ju bolo monžné jednoducho utrieť vlhkou handričkou. Lebo Vám na ňu niečo prskne. Vrchné laky sú dostupné od matnej po super lesklú verziu. Lesklosť samozrejme najviac vyniká ma hladnej ploche, kde pod uhlom vytvára zrkadlový a mokrý efekt. Pre fosforové farby sa používajú špeciálne laky bez UV filtra.

Paketovanie

Po všetkom maľovaní a nanesení vrchného laku, na všetky naše omietky dávame paketu. Ide o ceduľku s naším logom. Tým garantujeme, že stena od nás je originál a taká bude len u Vás. Pakety máme dostupné vo viacerých odtieňoch a ladíme ju ku kolóre vytvorenej omietky. Zlatú ladíme ku teplejším tónom, striebornú zas ku chladnejším. Ale kľudne si môžete vybrať akú chcete.

VIP

Poistenie

Rekonštrukcia je za Vami, všetky stavebné práce sú dokončené. Už iba nasťahovať nábytok. Iba. Vieme, že pri manipulácii s nábytkom si to niekedy odnesú aj steny a rohy. Máte možnosť si našu dekoratívnu omietku poistiť. V prípade, že ju nejako poškriabete alebo poškodíte počas nosenia alebo montovania nábytku, prídeme a opravíme ju.